Brankovo kolo - slika Brankovo kolo - tekst Brankovo kolo - pero

Награде

ПЕСНИЦИ И ПИСЦИ КОЈИ СУ БЕСЕДОМ О РАДИЧЕВИЋЕВОЈ ПОЕЗИЈИ СВЕЧАНО ОТВАРАЛИ ДОСАДАШЊА "БРАНКОВА КОЛА",
ДОБИТНИЦИ НАЈВИШЕГ ПРИЗНАЊА, "СТАТУЕТЕ БРАНКА РАДИЧЕВИЋА"(РАД ВАЈАРА ЈОВАНА СОЛДАТОВИЋА)
1973. Љубивоје Ршумовић
1974. Рајко Петров Ного
1975. Бошко Петровић
1976. Стеван Раичковић
1977. Добриша Цесарић
1978. Мирослав Антић
1979. Тоне Павчек
1980. Перо Зубац
1981. Десанка Максимовић
1982. Душко Радовић
1983. Хусеин Тахмишчић
1984. Блаже Конески
1985. Драгутин Тадијановић
1986. Бошко Петровић
1987. Душан Костић
1988. Милорад Павић
1989. Слободан Селенић
1990. Матија Бећковић
1991. Борислав Пекић
1992. Рајко Петров Ного
1993. Љубомир Симовић
1994. Танасије Младеновић
1995. Иван В. Лалић
1996. Алек Вукадиновић
1997. Дејан Медаковић
1998. Миодраг Павловић
1999. Павле Поповић
2000. Драгомир Брајковић
2001. Раша Попов
2002. Душко Трифуновић
2003. Светлана Велмар Јанковић
2004 Ранко Рисојевић
2005. Слободан Ракитић
2006. Драган Колунџија
2007. Крстивоје Илић
2008. Иван Гађански
2009. Мирослав Максимовић
2010. Миро Вуксановић
2011. Милосав Тешић
2012. Иван Негришорац
2013. Владимир Јагличић
2014. Милован Витезовић
2015. Ђорђо Сладоје
2016. Радомир Андрић
Добитници међународне награде "БРАНКО РАДИЧЕВИЋ"
2006. Вјачеслав Купријанов Земљино небо
2007. Филип Танселен Шапат међу повицима
2008. Насо Вајена Песме
2009. Никита Данилов Сумрак векова
2010. Валериј Латињин Корење које говори
2011. Керол Ен Дафи Светске жене
2012. Бабкен Симоњан Песме
2013. Славомир Гвозденовић Песме
2014. Петар Милошевић (за књижевни опус)
2015. Енес Кишевић (за песнички  опус)

Добитници награде "СТРАЖИЛОВО"

1973. Луко Паљетак
Мирослав Настасијевић
нема података
нема података
1974. Радомир Путник
Милорад Миленкович Шум
за поезију
Приче купатила
1975. Перо Зубац Закаснела писма
1976. Радован Ждрале
Вићезослав Хроњец
Месечева берба
Слово по кожи
1977. Павле Јанковић Шоле
Габор Филеп
Прст на пању
Делија са плавим ушима
1978. Раде Обреновић
Јулијан Тмаш
Ми смо смешна породица
Булке са усана
1979. Ђорђија Ивов Трипуновић
Милутин Станишић Вуксанов
Тибор Варади
Грех Зулејме Мустафине
Појанке
Мит и мода
1980. Милан Дунђерски Мртва природа
1981. Данко Поповић
Драшко Ређеп
Кућа Лукића
Искуство завичаја
1982. Томислав Кетиг
Сава Бабић
Аманет
У сенци књиге
1983. Слободан Павићевић
Мирко Петковић
Јесен у машинском парку
Талијине таљиге
1984. Зафир Хаџиманов
Мирон Кањух
Пас певачица
Ето мене
1985. Владимир Богдановић
Поп Душан Ђурђев
Велики цртач
Вавилонски неимари
1986. Илеана Урсу
Војислав Деспотов
Време за баште
Магија књиге/ превод Х. Хесеа
1987. Милан Тодоров
Мишо Авдаловић
Црвени и плави
Камен у срцу
1988. награда није додељена  
1989. Мирослав Радоњић
Јован Дунђин
Опредмећени звук
Треће лице
1990. Ненад Грујичић
Владимир Гарјански
Прокрустова постеља
Сеча
1991. Иван Рајевић
Недељко Терзић
Велика представа
Сусрети са невидљивом женом
1992. Александар М. Петровић
Милан Мрдаљ Мрђа
Дуборези филокалија
Ма немој
1993. Војислав Деспотов

Неочекивани човек

1994. Тодор Бјелкић Птице за мој кавез
1995. Петар Стокић
Анђелко Ердељанин
Зелени ђердан на путу
Нешто слатко
1996. Оливера Шијачки
Жарко Аћимовић
Закаснићу на распуст
Латице
1997. награда није додељена  
1998. Звездана Шарић Фотографија сећања
1999. Љубисав Андрић

Новосадски разговори III

2000. Јован Ићитовић Од изворишта ушћу
2001. Жарко Аћимовић Пролазници
2002. Жарко Аћимовић Кондор
2003. 2004. 2005. 2006. награда није додељивана
2007. Иван Лаловић
Лидија Ђого
Стара барка
Зреник
2008. Весна Егерић
Ивана Гађански
Пролећни псалми
Клинасто писмо
2009. Марко Ковачевић
Стела Манасијевић
Бранимир Кршић
Сизиф и пјесме
Под маском
Обичне пјесме
2010. Мирослав Митковић Hам 
Мићо Савановић 
Дајана Петровић 
Милан Ракуљ 
Амови
Зенице душе 
Созерцање сна
Глуви путник
2011. Жељко Пржуљ
Душан П. Кресовић
Иван Деспотовић
Маја Станојевић
ПТСП синдром
Међуречје и морски поветарци
Прекорачења
Анатема хљеба насушног
2012.

Дубравка Миленковић
Велибор Сикимић
Александра Мариловић

Мелем-песме
Звјездарник
Мираз у звијездама

2013. Драгослав Дедовић
Борис Лазић
Ирена Бера
Горан Гаврић Грга
Gloria mundi
Капи сласти
Колијевка на двије воде
Тунел
2014.

Валентина Милачић
Марија Слобода
Андреа Беата Бицок
Марија Пргомеља

Ками до камена
Песма у песми Бранка Радичевића
Насељавање празнине
Алтер его

2015.

Анђелко Анушић
Јелена Милошев

Епитафи за незнане
Ћутања пре полета

2016.

Ранко Чолаковић

Горан Шаула

Јелена Стајић

Јеси ли жив живи песниче

Гроб новог доба

Волети оно што имаш

Добитници награде "ПЕЧАТ ВАРОШИ СРЕМСКОКАРЛОВАЧКЕ"

1967. Бранко Бошњак
Карољ Јунг
Тито Билопавловић
Радомир Мићуновић
Рајко Петров Ного
Звонимир Хусић
Петко П. Војнић
Милорад Миленковић Шум
Све је исто около
Охридска легенда
песма без наслова
Немогуће писмо
Хроми Хефест
песма без наслова
Сидро времена
Баладе
1968. Слободан Тишма
Јанез Коцијанчић
Раша Перић
песма без наслова
Горњак
Сизиф
1969. Јакша Фиаменго
Ибрахим Хаџић
Звонко Маковић
Ђорђе Сударски-Ред
Вујица Решин Туцић

Сфинга с упорним очима
Гладни Ибар
Сјена свјетиљке
Чудесно око
Дојиље смрти

1970. печат није додељен  
1971. Драгомир Брајковић
Радивој Шајтинац
Милан Ненадић
Милан Лалић
Драге ствари
Одавнело казивање
Стефанос
Боулевард Саинт Мартин
1972. Срба Игњатовић
Драгиња Урошевић
Милорад Црњанин
Жива слуз
Цветни круг
Догађај о коме нису писале новине
1973. Милан Дунђерски
Пал Бендер
Дражен Мазур
песма без наслова
Двадесет – и неколицина
Моја мала
1974. Златко Бенка
Габор Филеп
Петар Чонградин
Певање за празник
Езра Паунд Т. С. Елиоту
Скицен блок
1975. Јанош Сивери
Новица Тадић
нема података
нема података
1976. Зоран М. Мандић
Миле Стојић
Путник и његова невоља
нема података
1977. Мирослав Демак
Јоан Флора
Вера Приможић
нема података
нема података
нема података
1978. Душан Радак
Петар Јоксимовић
Ахнета Бучко
Опсада бродова
Фински залив
Враћањa
1979. Ненад Грујичић
Горан Симић
Илеана Урсу
Путовање и Поезија
Порука и Сан
песма без наслова
1980. награда није додељена  
1981. Симон Грабовац нема података
1982. награда није додељена  
1983. Милош Комадина
Зоран Ђерић
Слободан Билкић
Трагом штапа
Глас и оркестар
Зорт и разонода
1984. Славица Урошевић
Миодраг Ристић
Снежана Бадивук
Ругалица и др. песме
Углови портрета
Песме
1985. Рајица Драгићевић
Владимир Гарјански
Зденка Леко
нема података
нема података
нема података
1986. Богдан Арнаутовић
Јовица Тишма
Александар Царић
Шкољке, усјев, воде
Оговарам своје тело
Умрж и стрха
1987. Саша Радоњић Лица наличја
1988. Љупко Рачић
Томислав Домовић
Ласло Л. Блашковић
Породилиште балегара
Хелетик на десет начина
Златно доба
1989. Војислав Карановић Змијолик
1990. Ото Хорват Згрушавање
1991. Жарко Димић

Свитац на жици и 
Светац на столу

1992. Саша Радојчић

Узалуд снови и 
Камерна музика

1993. Мирослав Цера Михаиловић
Зоран Ћалић
Метла за по кућу
Ако се мртви једнога дана врате
1994. Мирослав Алексић Нема вода
1995. Небојша Деветак Жуђено војевање
1996. Предраг Бјелошевић Говор, Тишина
1997.

Бранко Брађанин Бајовић 
Анђелко Анушић

Тамница
Штап од писмена
1998. Владимир Јагличић
Милан Орлић
Неповратно
Бруј миленијума
1999. Драган Хаџи Тодоровић
Верољуб Вукашиновић

Невидљива кутија сенки
Како је тихо Господе

2000. Слободан Костић
Горан Станковић
Покајничке песме
Четири доба
2001. Стеван Тонтић
Ђорђо Сладоје
Олујно јато
Далеко је Хиландар
2002. Дара Секулић
Симон Симоновић
Реч се игра
Песме
2003. Ранко Рисојевић
Крстивоје Илић
Први свијет
Елегије над горама и водама
2004. Драган Колунџија
Раша Попов
Затвореник у ружи
Пета визија
2005. Даринка Јеврић

Дечанска звона и друге песме

2006. Боро Капетановић
Јелена Алексић
Брашно и блато
Исус Сордијски
2007. Миодраг Павловић
Селимир Радуловић
Рајске изреке
Где Богу се надах
2008. Матија Бећковић
Благоје Баковић
Кад будем млађи
Сећање на мраве
2009. Ранко Јововић
Емсура Хамзић
Муње и молитве
Семирамидин врт
2010.

Андреј Јелић Мариоков
Гордана Ђилас

Молебни венац
Учитељ сећања

2011. Драган Лакићевић
Миркo Вуковић
Снежни врт
Запис на бурмии
2012. Манојле Гавриловић
Драгослав Дедовић
Црна плавет
За клавир и диџериду
2013.

Тања Крагујевић
Горан Лабудовић Шарло

Хлеб од ружа
Тајнопис

2014. Иван Негришорац
Душан Праћа
Камена чтенија 
Шушњарски шумор
2015. Дејан Гутаљ
Драгана Крагуљ
Тамно псето самоће
Крадљивица сна
2016. Миљурко Вукадиновић
Драгица Стојановић

Изабране песме 1-2
Литерарни снег

2017.

Милош Кордић

Ранко Прерадовић

Предвечерје

Изабрана дјела (I-IV)